Antrenör eğitim programları devam ediyor

Bölgesel Lig 03.11.2021 - 09:08, Güncelleme: 03.11.2021 - 09:08 1241+ kez okundu.
 

Antrenör eğitim programları devam ediyor

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitim programları devam ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitim programları devam ediyor. 30 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında Erzurum'da 3 UEFA B Antrenör Eğitim Programı, 14 Ekim-26 Ekim tarihleri arasında ise Antalya'da 3 UEFA A Eğitim Programı'nın ilk aşamaları gerçekleştirildi. Eğitimlere toplam 144 aday antrenör katıldı.  Antrenör eğitim programlarında eğitimler "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak kurgulanan yeni model çerçevesinde gerçekleştirildi. Yeni dönemde başlayan uygulamayla teorik derslere ait sunumlar ile kaynak dokümanlar aday antrenörlere önceden iletilirken, verilen ödevler ile programa hazır gelmeleri sağlandı. Teknolojik açıdan yenilenen ve gelişen antrenör eğitim programlarında, hazırlanan animasyonlardan, çizim programları ile detaylandırılmış gerçek maç görüntülerinden yararlanıldı. Teorik derslerin büyük bir kısmı zoom üzerinden yapıldı. Saha çalışmalarında Drone'lar ile çekimler gerçekleştirilirken, aday antrenörler görev aldı ve piyonlar aracılığı ile konuları işledi. Süreç değerlendirme yönteminin uygulamaya konduğu yeni antrenör eğitim programlarında aday antrenörler saha içi ve saha dışında belirlenmiş pek çok kritere göre değerlendirmeye tabi tutuldu. Teorik dersler ile ilgili ayrıca test sınavı yapıldı. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, tüm antrenör eğitim programlarını yerinde takip etti. Programlarla ilgili açıklamalarda bulunan Çetin, "Antrenör eğitim programları yoğun bir tempoda devam ediyor. Eğitimlerin yenilenme çalışmalarında önemli katkı koyan antrenör eğitimcilerimiz, hazırlanan programların aktarılmasında son derece başarılılar. Aday antrenörlerimiz de yeniliklere kolayca uyum sağladılar. Eğitimde temel ilkemiz sürekli gelişim. Bu nedenle daha iyiye ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz. Amacımız Türkiye'yi antrenör eğitiminde marka ülkelerden biri konumuna getirmek." dedi.  
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitim programları devam ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitim programları devam ediyor. 30 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında Erzurum'da 3 UEFA B Antrenör Eğitim Programı, 14 Ekim-26 Ekim tarihleri arasında ise Antalya'da 3 UEFA A Eğitim Programı'nın ilk aşamaları gerçekleştirildi. Eğitimlere toplam 144 aday antrenör katıldı. 

Antrenör eğitim programlarında eğitimler "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak kurgulanan yeni model çerçevesinde gerçekleştirildi. Yeni dönemde başlayan uygulamayla teorik derslere ait sunumlar ile kaynak dokümanlar aday antrenörlere önceden iletilirken, verilen ödevler ile programa hazır gelmeleri sağlandı. Teknolojik açıdan yenilenen ve gelişen antrenör eğitim programlarında, hazırlanan animasyonlardan, çizim programları ile detaylandırılmış gerçek maç görüntülerinden yararlanıldı. Teorik derslerin büyük bir kısmı zoom üzerinden yapıldı. Saha çalışmalarında Drone'lar ile çekimler gerçekleştirilirken, aday antrenörler görev aldı ve piyonlar aracılığı ile konuları işledi. Süreç değerlendirme yönteminin uygulamaya konduğu yeni antrenör eğitim programlarında aday antrenörler saha içi ve saha dışında belirlenmiş pek çok kritere göre değerlendirmeye tabi tutuldu. Teorik dersler ile ilgili ayrıca test sınavı yapıldı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, tüm antrenör eğitim programlarını yerinde takip etti. Programlarla ilgili açıklamalarda bulunan Çetin, "Antrenör eğitim programları yoğun bir tempoda devam ediyor. Eğitimlerin yenilenme çalışmalarında önemli katkı koyan antrenör eğitimcilerimiz, hazırlanan programların aktarılmasında son derece başarılılar. Aday antrenörlerimiz de yeniliklere kolayca uyum sağladılar. Eğitimde temel ilkemiz sürekli gelişim. Bu nedenle daha iyiye ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz. Amacımız Türkiye'yi antrenör eğitiminde marka ülkelerden biri konumuna getirmek." dedi.  

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bolgesellig.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.