Haber Girişi: 04.08.2021 - 16:19, Güncelleme: 04.08.2021 - 17:27

Bal ve Yerel Liglerde Normale mi Dönüyoruz

 

Bal ve Yerel Liglerde Normale mi Dönüyoruz

Siz değerli takipçilerimiz için hazırladığımız Özel Haber - 2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör, 1. Amatör, 2.Amatör ve altyapı kategorinde maçlar oynanacak mı ?
Bal ve Yerel Liglerde Normale mi Dönüyoruz Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Corona Virüsü nedeniyle Yerel Ligler oynanmamıştı. Bölgesel Amatör Lig  ise sıkıştırılmış olarak oynandı. Peki 2021-2022 sezonu ne olacak. Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör, 1. Amatör, 2.Amatör ve altyapı kategorinde maçlar oynanacak mı ? Şuanki duruma göre Bölgesel Amatör Lig ve yerel ligler oynanacak gibi hazırlıklar yapılıyor. Bununla ilgili çalışmalar sürüyor.  Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Ligler için en önemli olan Amatör Kitapçıktır. Amatörün Anayasası gibi. Bal, Süper Amatör, 1. Amatör, 2.Amatör ve altyapı kategorinde maçlar Amatör Kitapçıka göre oynanıyor. Amatör Kitapçığın hazırlanmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Amatör kitapçıkta sadece Bal ile ilgili çalışma yok. Bal ile birlikte Süper Amatör 1.Amatör 2.Amatör ve alt yapı ligleri ile ilgili çalışmalar var.  TFF Başkan vekili ve TASKK Başkanı Ali Düşmez'in geçtiğimiz günlerde basına düşen açıklamasında "Başından beri söyledik oynanmasına çalışıyoruz. Biz haberleri yokken devamlı çalışıyoruz. Bayramda bile beraber olduk. Bir şeyler çalışıyoruz" Bölgesel Amatör Ligde Süreç Nasıl İşleyecek 1-Amatör Kitapçık yayınlanması 2-Lige katılım şartlarının ve katkı payının açıklanması 3-Takımların lige katılacaklarına dair dilekçelerinin verilmesi ve katkı payını yatırmaları. 4-Statünün açıklanması 5-Grupların belirlenmesi ve Fikstürün çekilmesi 6-Liglerin Başlaması Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Ligler ne şekilde oynanacak. Bu sezon Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Ligler normal bir lig şeklinde oynanabilir. Geçtiğimiz sezondaki gibi sıkıştırılmış bir lig şeklinde değil. Corona Virüsü salgınından önceki sezonlarda olduğu gibi. Ancak Bölgesel Amatör Ligde az takımlı gruplar olabilir. Balda Gruplar 9-10-11-12 takımlı olabilir Gruplarda çok takım olmayabilir. 13-14-15-16 gibi Bu sezon oynanacak maçlardaki hafta sayısı normal sezonlarda olduğu gibi 24-25-26 hafta oynanamayabilir. Bölgesel Amatör Lige katılacak olan her takım bu sezon için Play Off maçları hariç sadece grup maçlarında +- 20 civarında maç oynayabilir. Geçen sezon (2020-2021) pandemiden dolayı Bala katılmayan takımların hakları saklı kalmış bir sonraki sezonda ( 2021-2022) lige katılabileceklerdi. 2021-2022 sezonunda ise Lige katılmayan takımlar küme düşebilir. Daha önceki yıllarda olduğu gibi Yerel Liglerde Süper Amatör, 1. Amatör, 2.Amatör ve altyapı kategorinde maçların planlamasını her ilde İl Tertip komiteleri tarafından planlanması ve oynatılması yapılacak. Bu sezon Balda ve Yerel liglerde aşı ve Hes kodu ön plana çıkabilir. Günün sonunda TFF, devletimizin  yetkili kurum ve kuruluşları izin verirse lig oynanacak. Geçen sezon olduğu gibi. Özel Haber : Erol Yıldız - Bölgesel Lig
Siz değerli takipçilerimiz için hazırladığımız Özel Haber - 2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör, 1. Amatör, 2.Amatör ve altyapı kategorinde maçlar oynanacak mı ?

Bal ve Yerel Liglerde Normale mi Dönüyoruz

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Corona Virüsü nedeniyle Yerel Ligler oynanmamıştı. Bölgesel Amatör Lig  ise sıkıştırılmış olarak oynandı.

Peki 2021-2022 sezonu ne olacak. Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör, 1. Amatör, 2.Amatör ve altyapı kategorinde maçlar oynanacak mı ?

Şuanki duruma göre Bölgesel Amatör Lig ve yerel ligler oynanacak gibi hazırlıklar yapılıyor. Bununla ilgili çalışmalar sürüyor. 

Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Ligler için en önemli olan Amatör Kitapçıktır. Amatörün Anayasası gibi. Bal, Süper Amatör, 1. Amatör, 2.Amatör ve altyapı kategorinde maçlar Amatör Kitapçıka göre oynanıyor.

Amatör Kitapçığın hazırlanmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Amatör kitapçıkta sadece Bal ile ilgili çalışma yok. Bal ile birlikte Süper Amatör 1.Amatör 2.Amatör ve alt yapı ligleri ile ilgili çalışmalar var. 

TFF Başkan vekili ve TASKK Başkanı Ali Düşmez'in geçtiğimiz günlerde basına düşen açıklamasında "Başından beri söyledik oynanmasına çalışıyoruz. Biz haberleri yokken devamlı çalışıyoruz. Bayramda bile beraber olduk. Bir şeyler çalışıyoruz"

Bölgesel Amatör Ligde Süreç Nasıl İşleyecek

1-Amatör Kitapçık yayınlanması
2-Lige katılım şartlarının ve katkı payının açıklanması
3-Takımların lige katılacaklarına dair dilekçelerinin verilmesi ve katkı payını yatırmaları.
4-Statünün açıklanması
5-Grupların belirlenmesi ve Fikstürün çekilmesi
6-Liglerin Başlaması

Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Ligler ne şekilde oynanacak.

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Ligler normal bir lig şeklinde oynanabilir. Geçtiğimiz sezondaki gibi sıkıştırılmış bir lig şeklinde değil. Corona Virüsü salgınından önceki sezonlarda olduğu gibi.

Ancak Bölgesel Amatör Ligde az takımlı gruplar olabilir.

Balda Gruplar 9-10-11-12 takımlı olabilir

Gruplarda çok takım olmayabilir. 13-14-15-16 gibi

Bu sezon oynanacak maçlardaki hafta sayısı normal sezonlarda olduğu gibi 24-25-26 hafta oynanamayabilir.

Bölgesel Amatör Lige katılacak olan her takım bu sezon için Play Off maçları hariç sadece grup maçlarında +- 20 civarında maç oynayabilir.

Geçen sezon (2020-2021) pandemiden dolayı Bala katılmayan takımların hakları saklı kalmış bir sonraki sezonda ( 2021-2022) lige katılabileceklerdi. 2021-2022 sezonunda ise Lige katılmayan takımlar küme düşebilir.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi Yerel Liglerde Süper Amatör, 1. Amatör, 2.Amatör ve altyapı kategorinde maçların planlamasını her ilde İl Tertip komiteleri tarafından planlanması ve oynatılması yapılacak.

Bu sezon Balda ve Yerel liglerde aşı ve Hes kodu ön plana çıkabilir.

Günün sonunda TFF, devletimizin  yetkili kurum ve kuruluşları izin verirse lig oynanacak. Geçen sezon olduğu gibi.

Özel Haber : Erol Yıldız - Bölgesel Lig

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.